Najlepsze kierunki podróżnicze w 2017 roku

Poniżej przedstawiam najgorętsze (…i najzimniejsze! 😉 ) kierunki wyjazdowe na 2017 rok. Jest to zupełnie subiektywne zestawienie, ale oparte na bieżących trendach i okazjach. Oczywiście miejsca te są także na mojej podróżniczej liście marzeń! 😉 Mam nadzieję, że zainspiruję Was do wybrania się w podróż życia!

Kuba

Kuba to od dawien dawna świetny kierunek podróżniczy. Można tu nie tylko odpocząć i zaszaleć w rytmie Rumby, ale także zanurzyć się w zupełnie niepowtarzalny klimat postkolonializmu. Amerykańskie samochody z lat 50., stara hiszpańska zabudowa i wszechobecny koloryt to wizytówki tego kraju.  Niestety wiele może się tutaj zmienić po śmierci Fidela Castro. Spodziewane jest stopniowe otwieranie się Kuby na Zachód, co może doprowadzić do zmiany nie tylko politycznej, ale i kulturowej. Jeśli więc zawsze marzyłeś, żeby pojechać na Kubę, to może być ostatni moment, żeby zobaczyć to miejsce, takim jakim było przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Termin: Na Kubę można jechać przez cały rok, ale trzeba mieć na względzie sezon huraganowy przypadający na okres od września do listopada oraz sezon zimowy (grudzień-luty), kiedy to noce mogą być dosyć chłodne.

Hawana, Kuba – Havana, Cuba. Image credit: itaka.pl

Holguin, Kuba – Holguin, Cuba. Image credit to: itaka.pl

Laponia

Turyści dotarli już wszędzie, ale Laponia nadal pozostaje miejscem odizolowanym i stosunkowo rzadko odwiedzanym. Dlatego warto przyjechać tu i zasmakować wolności i spędzić czas wśród dzikiej przyrody i nieograniczonych przestrzeni. Ponadto to wspaniałe miejsce do zetknięcia się z niesamowitą kulturą Samów. To lud zamieszkujący Tereny dzisiejszej Szwecji, Finlandii i Norwegii, który od wieków zajmuje się hodowlą reniferów. Ponadto w stolicy regionu – Rovaniemi – można spotkać kogoś, w kogo istnienie niektórzy przestali wierzyć – świętego Mikołaja! 😉 And last but not least, tutaj od września do marca są duże szanse na zobaczenie zorzy polarnej!

Termin: W zależności od celu podróży: dla polujących na zorze zaleca się wyjazd w porze zimowej (ze względu na długie noce), a dla szukających kontaktu z przyrodą warto wybrać się w sezonie letnim. Trzeba uwzględnić fakt, że zimą w tej szerokości geograficznej jest naprawdę zimno, a na otwartych przestrzeniach wieją wręcz huraganowe wiatry, więc wycieczka może przybrać kształt wyprawy ekstremalnej. 😉

Laponia, Finlandia – Lapland, Finland. Image credit: traveltripjourney.blogspot.com

Zorza polarna, Laponia, Finland – Aurora borealis, Lapland, Finland. Image credit: Sutterstock

Kambodża

No cóż, Kambodża stała się w ostatnich latach bardzo popularnym kierunkiem podróży. Właściwie Każdy kto jedzie do Azji Południowo-Wschodniej „zahacza” o Kambodże, chociaż na jeden dzień, żeby zobaczyć Angkor. To miejsce stało się na tyle modne, że nawet mainstream’owe biura podróży zaczęły organizować wycieczki do tego kraju, co kilka lat temu było jeszcze nie do pomyślenia. Kambodża to bardzo specyficzne miejsce, które potrafi jednocześnie zachwycać i denerwować. Być może z tego powodu jest to jeden z najciekawszych kierunków podróżniczych. Trzeba pamiętać, że jest to kraj z bogata historią i oferuje znacznie więcej niż tylko Angkor Wat, dlatego na Kambodżę warto przeznaczyć więcej niż dwa czy trzy dni podróży. PS. Od lutego 2017 roku, zaczynają obowiązywać wyższe stawki za bilety wstępu do Angkor – 37 dolarów za 1 dzień i 62 dolary za 3 dni (obecnie jest to odpowiednio 20  i 40 dolarów). To kolejny powód, żeby udać się tam jak najszybciej!

Więcej wskazówek dotyczących podróży do Kambodży znajdziesz tutaj ->Tajemnice Angkor, Tonle Sap, Jak przeżyć Poi Pet? 😉

Termin: Moim zdaniem najlepszym okresem na odwiedzenie Kambodży jest listopad, czyli po zakończeniu pory deszczowej, a przed rozpoczęciem pory gorącej (suchej), kiedy to wysokie temperatury (40 st.) mogą nam uniemożliwić zwiedzanie najciekawszych atrakcji. Pora deszczowa ma swoje zalety – mało turystów i niższe ceny, oraz wady – ulewne deszcze, możliwa niska temperatura i wyższe zagrożenie malarią. Dodatkowo, jeżeli wybierasz się na Tonle Sap, to trzeba wybrać się pod koniec pory deszczowej (październik) albo na początku pory suchej (listopad), kiedy to poziom wody w jeziorze jest wysoki i można podziwiać pływające wioski w pełnej krasie.

Świątynia Bayon - Bayon Temple

Świątynia Bayon – Bayon Temple

Jezioro Tonlé Sap

Jezioro Tonlé Sap – Tonle Sap Lake

Rumunia

Rumunia, to jeszcze nie do końca odkryta perła Europy. Wspaniałe widoki i niepowtarzalny klimat minionych wieków. To wszystko znajdziesz właśnie tutaj! Warto choćby wspomnieć legendarną Transylwanię i związaną z tym miejscem legendę o Draculi. 😉 Dodatkowym argumentem za podróżą do Rumunii jest fakt, że tani przewoźnicy oferują loty do Bukaresztu w całkiem niezłych cenach. Jeżeli nie czujesz się do końca przekonany, to może zainspiruje cię książka „Bukareszt. Kurz i krew” Małgorzaty Rejmer. Nie jest to sielankowy reportaż, ale na pewno otwierający oczy na historię i kulturę Rumunii.

Termin: Do Rumunii zdecydowanie należy się wybrać latem. Przynajmniej, jeżeli chcemy poczuć tę magiczną atmosferę pełną legend i historii wśród zielonych wzgórz Wyżyny Transylwańskiej i dzikich Karpat. Z drugiej strony zima w tym górzystym kraju również jest niezwykle urokliwa. Pod koniec sezonu letniego, warto się tutaj wybrać na winobranie, a jesienią na wyprawę po winnicach. 😉

Zamek Peles, Rumunia – Peles Castle Romania. Image credit: visitromania.no

Tansylwania, Rumunia – Transilvania, Romania. Image credit: romaniadacia.wordpress.com

Mauritius

Raj na Ziemi – tak można krótko opisać to miejsce. Odizolowana wyspa tropikalna na środku Oceanu Indyjskiego, ze wspaniałą, endemiczną florą i fauną – miejsce które koniecznie trzeba odwiedzić. Niestety raj, jak to zwykle bywa, jest miejscem prawie nieosiągalnym. Ale panujące ostatnio na polskim rynku turystycznym trendy wskazują, że w 2017 roku Mauritius będzie jak najbardziej dostępny nawet dla zwykłych śmiertelników. Ceny wycieczek w biurach podróży oraz okazyjnych lotów czarterowych lecą na łeb, na szyję. Tajemnicą sukcesu jest szukanie wyjazdów last minute. Tak więc należy zarezerwować sobie trochę wolnego czasu, a potem polować na odpowiednią ofertę na kilka dni przed planowanym wyjazdem. 🙂

Termin: Na Mauritiusie przez cały rok jest ciepło, ale lato przypada na okres, kiedy w Europie szaleje zima, więc na pewno jest to dobry kierunek na ucieczkę przez mrozem i śniegiem. Obfite opady deszczu występują przez cały rok, ale dzięki temu Mauritius jest prawdziwie tropikalną wyspą. Minusem wyjazdu w sezonie zimowym (od listopada do lutego) jest prawdopodobieństwo wystąpienia cyklonu, z drugiej strony jest to najcieplejszy okres w całym roku.

Podwodny “wodospad” na Mauritiusie – Underwater waterfall on Mauritius. Image credit: St. Regis Mauritius Resort, Mauritius.

Mauritius Resort. Image credit: paradiseintheworld.com

Kanada

To, że Kanada jest wspaniałym krajem, obfitującym w bogactwa natury oraz wspaniałe aglomeracje (Toronto, Vancuver) wiedzą wszyscy. Ale właśnie pojawił się powód dla którego warto zaplanować wyprawę do Kanady na 2017 rok! Z okazji 150 urodzin Kanady Canada Parks ogłosiły zniesienie opłat za wstęp do parków narodowych na cały 2017 rok! Dotychczas za wstęp do każdego parku trzeba było zapłacić około 5 dolarów, a za roczny karnet 135 dolarów, a zatem jeżeli wybieracie się na dłuższy trip po Kanadzie, to w 2017 roku można sporo zaoszczędzić na biletach. 😉 Plus, w sezonie zimowym, podobnie jak w Laponii, macie tutaj dużą szanse na podziwianie zorzy polarnej!

Termin: Kanada jest super przez cały rok. Jeśli jednak chcemy zwiedzać parki narodowe to, mając na uwadze szerokość geograficzną, bezpieczniej i rozsądniej wybrać się latem. Tylko uważajcie na niedźwiedzie! 😉 Jeśli chodzi o polowanie na zorzę polarną, to warto wybrać się w okresie zimowym, kiedy to noce są długie, co zwiększa prawdopodobieństwo zobaczenia tego niesamowitego spektaklu astronomicznego.

Park Narodowy Banff, Kanada – Banff National Park, Canada

Vancouver, Kolumbia Brytyjska, Kanada – Vancouver, British Columbia, Canada

15 komentarzy

 1. Where are you calling from? kamagra Already the Spanish government has had to take EuropeanUnion help in refinancing banks after their property losses, andanalysts expect next year’s ECB exercise to show a number ofeuro zone lenders need to raise more capital.

  Alfredo
  Maj 26, 2018 Odpowiedz
 2. very best job https://www.drugonsale.com purchase medication online
  With wooden planks, he built an additional ramp to allow access to the Seatrac as wheelchairs could not be driven over sand. Even so, the path leading to the device is often blocked by parked motorcycles and uncollected garbage.

  George
  Czerwiec 8, 2018 Odpowiedz
 3. I’m a partner in https://www.drugonsale.com cheap order drugs But the Kremlin admitted under pressure that a stunt in2011, in which Putin found ancient artefacts at the bottom ofthe Black Sea, was staged. When he flew with migrating storkslast year, he was widely mocked online.

  Isaias
  Czerwiec 9, 2018 Odpowiedz
 4. I’m on a course at the moment cheap order drugs Rodriguez’s admission came only after Sports Illustrated reported that he was on a list of 104 players who tested positive for banned substances in 2003. A-Rod allegedly tested positive for testosterone and Primobolan, an anabolic steroid. Rodriguez hit an average of 52 homers per season during the 2001-03 period in which he admitted using PEDs, compared to 39.2 over his other 10 years.

  Gaston
  Czerwiec 9, 2018 Odpowiedz
 5. Could I ask who’s calling? cialis In mid-2012, the Department of Health said the Centre for Diagnostic Management and PA Consulting would be paid €569,000 for their consultancy work, which was expected to be completed by the end of the year.

  Arturo
  Czerwiec 9, 2018 Odpowiedz
 6. We’ll need to take up references https://www.drugonsale.com purchase medication online
  Santander already has investments in Germany, having boughtSEB’s retail business and General Electric’s GEMoney Bank in recent years. It was also once interested inbuying Deutsche Postbank, now owned by Deutsche Bank.

  Vernon
  Czerwiec 9, 2018 Odpowiedz
 7. What’s the exchange rate for euros? https://www.drugonsale.com cialis “Fundamentally we think there is significant value to buysectors that have been exposed to recession in Europe over thelast few years, which provides some kind of leverage for apick-up in activity,” said Emmanuel Cau, strategist at JPMorgan.

  Denny
  Czerwiec 9, 2018 Odpowiedz
 8. How much is a Second Class stamp? purchase medication online
  I cooked for guests last Saturday and honestly, on Friday when I was shopping, it was so hot I thought I’d have to come home and put my feet in an ice bucket. I kept changing the menu until I had one that didn’t require the oven. This is pea…

  Jaden
  Czerwiec 9, 2018 Odpowiedz
 9. Thanks funny site cialis The trainer in question is Jack Mihlfeld, who was Pujols’ former personal trainer in the early 2000s when Clark was the Dodgers’ hitting coach. Clark, according to the Post-Dispatch, said Mihlfeld “had told me what he was doing with ‘Poolie’ — threw him batting practice, worked him out, shot him up, all that stuff.”

  Dallas
  Czerwiec 9, 2018 Odpowiedz
 10. Have you got any experience? https://www.drugonsale.com kamagra The protesters are back, so too is police action in Gezi Park in Istanbul which was the scene of violent clashes last month. Gas canisters were deployed to disperse the crowd and close the park which had been reopened just hour earlier. The…

  Warren
  Czerwiec 9, 2018 Odpowiedz
 11. This is the job description https://www.drugonsale.com kamagra Wiggins added: “I recce'd it last week and it's a tough one with two ascents of Caerphilly. Everyone knows it and it's become a bit of a legendary stage now on the Tour of Britain, but my legs are alright.

  Stefan
  Czerwiec 9, 2018 Odpowiedz
 12. Children with disabilities cialis The new platform could aid the effort to draw in privateinvestors by allowing for price discovery for loan transfers,creating benchmarks that could guide future deals. Greatertransparency in pricing could thus lure even more investors.

  Jimmie
  Czerwiec 9, 2018 Odpowiedz
 13. A company car https://www.drugonsale.com cheap order drugs Ethiopia sent forces inside Somalia in 2011 to open up a new front in the military campaign to crush the al Shabaab insurgents and end their six-year fight to impose a strict interpretation of Islamic sharia law on the country.

  Jonathan
  Czerwiec 9, 2018 Odpowiedz
 14. “hey there and thank you for your information – I’ve certainly picked up anything new from right here. I did however expertise some technical points using this site, as I experienced to reload the website lots of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your web host is OK? Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and can damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my email and can look out for much more of your respective fascinating content. Ensure that you update this again very soon..”

  finger sex toy
  Czerwiec 13, 2018 Odpowiedz
 15. “Hello! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing many months of hard work due to no backup. Do you have any solutions to stop hackers?”

  finger vibrators
  Czerwiec 13, 2018 Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany