Plaże Fuerteventury

Zestawienie najpiękniejszych i najciekawszych plaż na Fuerteventurze!

Grandes Playas Corralejo

To wielokilometrowy ciąg białych plaż i wydm utworzonych przez piasek nawiewany z Sahary. Plaże w pobliżu Coralejo należą do najbardziej znanych i najczęściej uczęszczanych na wyspie. Turystów przyciąga nie tylko świetne położenie (w pobliżu zagłębia hotelarskiego), ale także przepiękne widoki i świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, a w szczególności kitesurfingu. Plaże łagodnie opadają do wody, fale są przeważnie niskie, a prądy morskie słabe, co czyni tą część wybrzeża idealnym miejscem do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Mimo, że to popularne miejsce na wyspie, rozległość Playas Corralejo zapewnia kameralny klimat. Zawsze znajdziemy wolne miejsce.

Corralejo, Fuerteventura, Hiszpania

Corralejo, Fuerteventura, Hiszpania

Wydmy Corralejo, Fuerteventura, Hiszpania

Wydmy Corralejo, Fuerteventura, Hiszpania

Playa Los Charcos – Bajo del Marrajo

Wzdłuż zatoki Marrajo, w pobliżu miejscowości El Cotillo rozciągają się przepiękne plaże w skalistych lagunach. Kontrast czarnych skał, białego pisaku i idealnie turkusowej wody tworzą piorunujący efekt. Na horyzoncie odcina się malownicza latarnia morska. W czasie przypływu woda zalewa częściowo plażę, tworząc płytkie kąpielisko pozbawione fal. Idealne miejsce do zabaw i odpoczynku. Do plaży można dotrzeć jadąc wzdłuż wybrzeża szutrową drogą łączącą Corralejo i El Cotillo.

Bayo del Marrajo, Fuerteventura

Bayo del Marrajo, Fuerteventura

Bayo del Marrajo, Fuerteventura

Bayo del Marrajo, Fuerteventura

Ajuy

Jedna z najpiękniejszych plaż wulkanicznych na Wyspach Kanaryjskich. Idealnie czarny piasek odcina się na tle lazurowej wody. Ajuy (czytaj Ahuj!) jest często odwiedzane przez zorganizowane grupy turystyczne, które przyjeżdżają tu w ramach wycieczek fakultatywnych. Natomiast rzadko kto przybywa tu z zamiarem plażowania, więc śmiało można polecić to miejsce na wypoczynek. Plaża raczej nie sprzyja wypoczynkowi z dziećmi ze względu na ukształtowanie terenu i wysokie fale. Ajuy słynie nie tylko z pięknej plaży i fotogenicznej wioski rybackiej, ale także z leżących nieopodal jaskiń lawowych, które uchodzą bezpośrednio do morza. W ramach przerwy od plażowania warto zrobić sobie krótki spacer wytyczonym szlakiem do najbliższych jaskiń.

Ajuy, Fuerteventura, Hiszpania

Ajuy, Fuerteventura, Hiszpania

Jaskinie lawowe w poblizu plazy w Ajuy, Fuerteventura, Hiszpania

Jaskinie lawowe w pobliżu plaży w Ajuy, Fuerteventura, Hiszpania

Castillo Beach

Plaża znajdująca się w centrum hotelowej miejscowości Castillo Caleta de Fauste. Miejsce to może nie oszałamia widokiem w porównaniu do innych plaż Fuerteventury, ale zapewnia świetne warunki do wypoczynku z dziećmi. Od strony otwartego morza zatoka jest osłonięta portowym falochronem. Co za tym idzie, woda jest spokojna. Atutem jest duża rozległość plaży, należy jednak pamiętać, że w czasie przypływu Castillo Beach jest w dużej części zalana. Warto strategicznie podejść do kwestii ulokowania się z leżakami. 😉

Castillo Beach, Fuerteventura, Hiszpania

Castillo Beach, Fuerteventura, Hiszpania – pierwowzór logo bloga blondeonholidays.com 😉

Castillo Beach, Fuerteventura, Hiszpania

Castillo Beach, Fuerteventura, Hiszpania

Plaże wybrzeża Costa Calma i półwysep Jandia

W każdym katalogu ofert biura podróży, Fuertaventura jest reklamowana obrazkami właśnie z plaż Costa Calma. Rozległe, piaszczyste, białe i wręcz idealne dla kitesurferów. Płytka woda i nieustannie wiejące silne wiatry, powodują, że przez cały rok przyjeżdżają tu miłośnicy kite. Piasek, podobnie jak w przypadku wybrzeża Corralejo, przywędrował tu znad Sahary. Widoki piękne, ale warunki do plażowania mogą być trudne ze względu na silne wiatry.

Costa Calma, Fuerteventura, Hiszpania

Costa Calma, Fuerteventura, Hiszpania

Sotavento Beach, Costa Calma, Fuerteventura, Hiszpania; źródło: Itaka.pl

Cofete

Na koniec zostawiłam sobie perłę plaż Fuerteventury. Cofete niezmiennie plasuje się na moim prywatnym podium najpiękniejszych plaż świata. Jej największym atutem jest ustronność. Dotarcie na Cofete wymaga długiej jazdy krętymi, szutrowymi drogami niejednokrotnie wydłuż przepaści. Dlatego na samą plażę docierają najwytrwalsi. Trudy podróży wynagradzają jednak wspaniale widoki. Ogromne 800-metrowe klify, które niegdyś stanowiły krater wulkanu, majestatycznie górują nad szeroką piaszczystą plażą. Mimo że wysokie fale nie są tu rzadkością, to duży pas płytkiej wody, sprzyja bezpiecznym kąpielom. Plaża Cofete równie pięknie prezentuje się z góry. Aby podziwiać jej piękno z wysokości 807 m n.p.m. warto wspiąć się na Pico de la Zarza – najwyższy szczyt Fuerteventury. Wycieczkę na Pico oraz na Cofete spokojnie można zaplanować na jeden dzień. Rano podziwiać widoki z góry, a po południu odpoczywać po trekkingu na plaży.

O tym jak dotrzeć na Pico de la Zarza oraz jak wygląda wędrówka na szczyt pisałam w poście Poza horyzont – Pico de La Zarza.

Cofete, Fuerteventura, Hiszpania

Cofete, Fuerteventura, Hiszpania

Plaża Cofete widziana z Pico de la Zarza, Fuerteventura, Hispzania

Plaża Cofete widziana z Pico de la Zarza, Fuerteventura, Hispzania

Droga na Cofete, Fuerteventura

Droga na Cofete, Fuerteventura

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany